Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Ögretmen Esleri nelere dikkat edecek ?
Paylaş
Ögretmen esleri iller arasi yer degistirme basvurusu yaparken nelere dikkat edecek ?Kriterler nerlerdir ?Her ikisi de ayni ya da farkli ilde görev yapan ögretmen eslerden yalnizca zorunlu çalisma yükümlülügünü tamamlayan es gerekli sartlari tasimasi hâlinde yer degistirme isteginde bulunabilecektir. Zorunlu çalisma yükümlülügünü tamamlamayan esi ise istege bagli yer degistirme isteginde bulunamayacak, ögretmenlerin özür Durumuna Bagli Yer Degistirme Kilavuzunda yer alan takvimde belirtilen süreler içinde es durumu özründen basvuruda bulunabilecek ve esinin yanina yer degisikligi basvurusu adi geçen Kilavuz hükümleri çerçevesinde degerlendirilecektir.

2-Her ikisi de ögretmen olan eslerden ikisinin de yer degistirmek için gerekli sartlari tasimalari kaydiyla aile bütünlügünü de dikkate alarak tercihlerini ayni yere birlikte atanmalarini saglayabilecek sekilde yapmalari gerekmektedir. Buna ragmen eslerin farkli illere atanmalari hâlinde, esinin atandigi ildeki egitim kurumlarini isteyenler, görev yerinden ayrilmadan iptal isteginde bulunabileceklerdir. Bu durumdaki ögretmenlerin iptal istekleri Bakanligin ögretmen Atama ve Yer Degistirme Dairesi Baskanligina teklif edilecek ve yaz tatili özür durumuna bagli yer degistirme döneminde es durumu özründen il içi ya da iller arasi yer degistirme basvurusunda bulunabileceklerdir.

3- Farkli illere atanip göreve baslayanlar, esinin bulundugu ildeki egitim kurumlarina bir yil geçmeden es durumundan yer degistirme isteginde bulunamayacaklardir.

4-Her ikisi de zorunlu çalisma yükümlüsü ögretmen olan eslerden birisi Birinci Hizmet Bölgesi kapsamindaki ayni ilin (D) veya (E) sinifi ilçesinde görev yapiyorsa, (A), (B) veya (C) sinifi ilçelerinden birinde görevli zorunlu çalisma yükümlüsü diger es zorunlu çalisma yükümlülügünü tamamlamak üzere yer degisikligine tabi tutulmayacak, esinin yanina atanmak istedigi takdirde yaz tatili özür durumu yer degistirme döneminde es durumu özründen basvuruda bulunabilecektir.

5-Her ikisi de ögretmen olup eslerden birinin zorunlu hizmet bölgesi illerinde görevli ve zorunlu çalisma süresini 31 Temmuz tarihi itibariyla tamamlayacak olmasi hâlinde, Birinci Hizmet Bölgesi kapsamindaki illerde (D ve E sinifi ilçelerde görevli olanlar hariç) zorunlu çalisma yükümlüsü olan esi, istegi disinda zorunlu çalisma yükümlülügüne tabi tutulmayacaktir.

6-Esi ögretmen olarak farkli bir ilde görev yapan ve esi zorunlu çalisma yükümlülügüne tabi olmayan zorunlu çalisma yükümlüsü ögretmenler, es durumu özründen yaz tatilinde esinin yanina yer degistirme isteginde bulunacagi dikkate alinarak, istekleri disinda zorunlu çalisma yükümlülügüne tabi tutulmayacaklardir.

7-Zorunlu çalisma yükümlüsü ögretmenlerden esi SSK/Bag-Kur’lu olarak çalisanlarin sosyal güvenlik prim gün sayisi hesabinda 31 Agustos tarihi esas alinacak, bu tarih itibariyla sigortalilik prim gün sayisini dolduracagini ve prim borcu bulunmadigina dair belgeyi bir dilekçe ekinde ibraz edenlerden zorunlu çalisma yükümlülügünü yerine getirmek üzere istekleri disinda Iller Arasi Istege ve Zorunlu çalisma Yükümlülügüne Bagli Yer Degistirme Basvuru Formu’nun doldurulmasi istenmeyecektir.

Ancak, bu taahhütte bulunan ögretmenlerden, Eylül ayinin ilk haftasi sonu itibariyla sigorta primi ödendigine dair belgeyi ibraz edemeyenler, Bakanligin ögretmen Atama ve Yer Degistirme Dairesi Baskanligina Eylül ayinin ikinci haftasinda bildirilecek ve atamalari Bakanlikça Eylül ayi içinde gerçeklestirilecektir.

8-Esi farkli ilde herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olarak görev yapan ve Yönetmelikte belirtilen es durumu belgelerini ibraz eden zorunlu çalisma yükümlüsü ögretmenlerin, es durumu özründen yaz tatilinde esinin yanina yer degistirme isteginde bulunacagi dikkate alinarak, istekleri disinda zorunlu çalisma yükümlülügüne tabi tutulmayacaklardir.

Bu sayfa 2734 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

Yorum Yazan: metin çetin Mail:citosmetin@hotmail.com
mrb bn ve eşim 2011 ağustos atamasyız.bn patnosta okulöncesi öğ.olarak görev yapıyorum ve doğu hizmeti sayılıo 2yıl sonra bitecek. eşim siverekte sağ. meslekte meslk dersi öğ.ve doğu görevi yapmıyor eş durumundan tayin istemeyi düşünüyoruz aklım çok karıştı bi kaç sorum var bu konuda yardımcı olabiri misiniz? 1)patnos sağ.meslek lisesi tek ve kadro açmazsa eşim il emri kalktığı için sıkıntı yasar mı 2)suanki görevi sağ/hemşirelik olarak geçior ancak patnos sag. meslekte hemşirelik bölümü yok 3)bn zorunlu hizmetimi tammlmadan tercih yapabilir miyim4)ikimizde başvuru yapp tercih dönemindeki kdro durumuna göre sadece birimiz tercih yapıpı diğeri iptal ettirebilir mi?
Yorum Yazan: mustafa Mail:
esim ve ben her ikimizde zorunlu hizmeti tamamladik. ben tayin istesem esim istemeyip es durumu özrü ile istese olurmu
1
387.4620.438418.7412625.758.7.60
mebatama.com©