Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Dersanler Kpatılacak mı?
Paylaş
Dersanler Kpatılacak mı?Dershane birlikleri, lobi faaliyetlerinin etkili olduğunu hükümetin dershaneleri kapatmak yerine yeni bir çözüm arayışı içine girdiğine inanıyor. Hatta bu nedenle gelecek yıl için kayıt almaya da başladılar.

Bilindiği gibi Başbakan Erdoğan 2013-2014 eğitim-öğretim dönemine işaret etmiş, "dershaneler kapatılacak sınavlar kaldırılacak" talimatı vermişti. Dershane sahipleri ise konuşla ilgili şunları söyledi:

HÜKÜMET KANADI DİKKATE ALACAK

"Dershaneye olan ilgili azaltmadan, dershaneleri kapatıyoruz yaklaşımının çok doğru olamayacağını, eğer böyle bir uygulama yapılır ise ihtiyaç devam ettiği için bu ihtiyacı gidermek için çalışmaların yer altına ineceğini kaçak bir takım faaliyeterin artacağını, bunun da devletin denetim gözetiminden uzak olması neticesinde çok uygun olmayacağını vurgulamaya çalıştık. Hükümet kanadının yetkililerinin de bundan sonraki düzenlemelerde bunu da dikkate alarak bir düzenleme yapacağına olan inancımız biraz daha arttı diye düşünüyoruz. "

KAPATILMASI GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR DEĞİL

Bir başka dershane yöneticisi ise "Bakanlıktan bize şu ana kadar yansımış bir şey yok. Ancak bu çalışmanın çok da gerçekleştirilebilir bir şey olmadığı konusunda bakanlıkta kanaat oluştu." diye konuştu.

RAPOR DERSAHENELERDEN YANA

Meclis''te AK Parti''nin oluşturduğu komisyonun raporu Başbakan Erdoğan''a sunulmak için hazır. Dersahneler Birliği''ne göre rapor onlardan yana. Kendilerine olumsuz yönde bir uyarı gelmediğini belirtiyorlar. En büyük kanıtı ise kayıt almaya başlamaları. Hatta gelecek yılki kayıtlarda artış bile var. (İnternethaber)
Bu sayfa 2130 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
318.1947.438349.7409952.758.6.60
mebatama.com©