Sınıfların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir Sınıf Sitesi paketidir. Sınıf öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri veya öğrenciler kendi sınıfları için bu paketten satın alarak kullanabilirler.Sınıfların bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış İnterkatif, eğlenceli bir sınıf sitesidir.
Kamusal alanda özgürlük
Paylaş
Erdoğan: Kamuda başörtüsü yasağı çözülecekGazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kamuda başörtüsünü yasaklayan yasal bir düzenlemenin olmadığını söyledi. 

12 Eylül cuntasının çıkarttığı yönetmelikte yapılacak ufak bir değişiklikle çağdışı zorbalığın tamamen ortadan kaldırılacağını kaydeden Erdoğan, “Yasak anayasayla gelmemiş. Anayasamızda başörtüsünü yasaklayan bir düzenleme yok. 28 Şubat’tan kalma bazı yasakları kaldırdık. Başörtülüler diplomalarını filan aldılar. Ancak iş noktasında sorunlar oldu. Onlar da yavaş yavaş düzelecek” dedi. “Başörtülülerin milletvekili olmalarına da mani bir durum yok” diyen Erdoğan, “Ecevit’in Merve Hanım’a başörtüsünden dolayı yaptığı yasal mıydı? Yasal değildi. Yasal olmayan bir çağrıyla yasak haline getirdiler. Yasal olmayan durumdan fiili durum meydana getirdiler. Merve Hanım’ın başına o yüzden böyle şeyler geldi” ifadelerini kullandı. Danıştay’ın duruşmalara başörtüsüyle girme konusunda verdiği kararı hatırlatan Erdoğan, gerekçeli kararın açıklamasından sonra mağdur avukatların, yasaları çiğneyip kendilerini duruşmadan çıkartmaya çalışan hakimlerle ilgili HSYK’ya başvurabileceklerini vurguladı.

“YASAĞIN ANAYASAL DAYANAĞI YOK”
-Başörtüsünün kamusal alanda serbest olması için bir düzenleme, bir girişiminiz olacak mı?
Şu an Ziraat Bankası’nda çalışabiliyorlar. Türk Hava Yolları’nda çalışabiliyorlar. Onlara bir heyecan verdik.
-Başörtülülerin Anayasa düzenlemesi ile kalıcı olarak önlerindeki engel kaldırılabilecek mi?
Her iş yerine göre değişir. Viyana’da bir şey anlattım. Her şeyin yeri zamanı var. Kutlu doğum sancılı olur. 10 yıl oldu biz iktidara geleli ve 10 yıl içerisinde 28 Şubat’tan kalma bazı yasaklar kaldırıldı. Bizim iktidarımıza kadar olan bazı mağduriyetler giderildi. Diplomalarını filan aldılar. Ancak iş noktasında sorunlar oldu. Onlar da yavaş yavaş düzelecek. Ülkemizde önleri açıldı. Özel sektörde vs. çalışmaya başladılar. Ve yapılacak bazı çalışmalarla önleri açılabildi. Burada fiili olarak somutlaştırmakta fayda var. Anayasal bir değişikliği gerektireceğine inanmıyorum. Oraya gelmeden hallolabilir. Burada zaman ve zemin çok önemli.
Bu sayfa 2215 defa okunmuştur.
BU HABERE SENDE YORUM EKLE SESİNİ 1000 LERCE KİŞİ DUYSUN
HABERE EKLENEN YORUMLAR   

!!!


İlk ekleyen siz olun YORUM YAZ
1
318.1960.438349.7409965.758.8.60
mebatama.com©